Stylowa jadalnia w towarzystwie stołu VUKA Powrót

Mówi się, że to kuchnia jest sercem całego domu, jednak w ramach uzupełnienia moglibyśmy dodać, że krok za nią idzie jadalnia. To w tym właśnie miejscu jest gwarno, radośnie, ale i smacznie. Z kolei centralnym punktem każdej jadalni jest stół i znajdujące się wokół niego krzesła. Ten stół to gratka dla tych, którzy naprawdę lubią biesiadować i to w najlepszym wydaniu.

Stół VUKA może zaskakiwać. Zaskakuje więc nie tylko swoim imponującym rozmiarem, ale również klasycznym wykonaniem, połączonym z niebanalnymi i nie tak często spotykanymi w przypadku jadalnianych stołów nogami. Nie boimy się powiedzieć, że to właśnie od nóg tego stołu… nie oderwiesz wzroku!

Klasyczna i minimalistyczna VUKA

Stół VUKA jest dowodem na to, że potoczne i wszechobecne wręcz stwierdzenie o idealnym połączeniu w danym produkcie cech klasycznych, tradycyjnych z nowoczesnymi, nie jest pustym banałem. W przypadku stołu VUKA do tradycyjnych aspektów zdecydowanie zalicza się nie tylko duży, bardzo rodzinny i komfortowy blat, przy którym może usiąść kilka osób, ale również szlachetne lite drewno dębowe. Nieco nowocześniejszą stronę tego stołu ukazuje natomiast stelaż wykonany z włoskiej stali nierdzewnej, malowany przy wykorzystaniu technologii proszkowej.

Obok tego stołu nie przejdą obojętnie miłośnicy naturalnych materiałów, zamkniętych w prostej, ale bardzo nowoczesnej formie. Stoły VUKA mają bowiem jedną, niezwykle charakterystyczną dla siebie cechę, a są nią wspomniane już nogi, występujące w naprawdę niebanalnych konfiguracjach. Możesz wybrać tę, która najbardziej do Ciebie przemawia, odzwierciedla Twoje oryginalne podejście do życia, a może … po prostu Ci się podoba? W kategorii VUKA zainspiruj się modelem Verk, Classic, Double X, czy też BIGX. Czyje serce skradną stoły VUKA? Tych osób, które nie chcą iść na kompromisy i wybierają prawdziwą klasykę w postaci drewna dębowego połączoną z minimalistyczną, surową nieco, lecz wciąż elegancką podstawą.

stół-vuka-horn

Aranżacja jadalni ze stołem VUKA

W jadalni stół VUKA odgrywać będzie pierwsze skrzypce, do czego nie ma żadnych wątpliwości. W jego otoczeniu powinny znaleźć się takie krzesła, które nie tylko stołu nie przytłoczą, ale co więcej, powinny nieco ustąpić mu miejsca. Z kolei nad blatem powinna się znaleźć lampa, która dodatkowo podkreśli urok naturalnego drewna. W przypadku modeli VUKA to one nadają ton, dlatego krzesła powinny podkreślać ich charakter.

Wydaje się więc, że rodzaj towarzyszących tym stołom krzeseł powinien być spójny z charakterem wnętrza, jednak w tym przypadku to wnętrze dopasowuje się do VUKI. I tak w towarzystwie tego stołu dobrze będą się czuć krzesła z niższym niż zazwyczaj oparciem, najlepiej korelujące również pod względem kolorystycznym. Dlatego warto postawić np. na połączenie czarnego oparcia i siedziska krzesła, ze smukłymi, prostymi i nieco wyższymi nóżkami w kolorze dębu lub do niego zbliżonym.

Drugim rozwiązaniem jest odwrócenie tych proporcji, a więc jasny, naturalny korpus krzesła wzbogacony jedynie siedziskiem w ciemnym kolorze. Pierwsza propozycja idzie więc nieco w kierunku stylu loftowego, natomiast w drugiej dostrzeżesz inspiracje chłodną Skandynawią. A jeśli styl skandynawski jest Ci najbliższy, zdecyduj się na nieco odważniejsze przełamanie kolorystyki VUKA - dopasuj do niego krzesła w szarym kolorze, którym towarzyszy ciepły koc oraz sztuczne futerko. To bardzo ociepli całość! Doskonale sprawdzą się w tym układzie także poduszki, pozostawione na krzesłach, dodające przytulności.

Jeśli kierujesz się jednak w stylu nowoczesnej niebanalności, czyli stylu eklektycznego, możesz kompletnie zaszaleć i postawić na całkowicie inne uzupełnienie stołu VUKA. Mowa tu m.in. o krzesłach w przeciwstawnej kolorystyce oraz fakturze tkaniny obiciowej.

Vuka w stylu eklektycznym

Styl eklektyczny to najprościej mówiąc zabawa. Nie ogranicza nas pod kątem zastosowanych materiałów obiciowych, faktur, zdobień i odcieni. Tu naprawdę można zaszaleć! Jak w tym wszystkim odnajduje się VUKA?

Wokół stołu postaw wybrane krzesła, które mogą mieć zupełnie inny kolor (np. turkusowy, butelkowej zieleni, granatowy) oraz przeszycia, czy też pikowania. Odważnym polecamy dobrać do niego krzesła, z których każde ma zupełnie inny styl! Ale uwaga i tu zachowajmy nieco umiaru, nie chcemy przecież, aby całość wyszła chaotycznie. Może to być nieco trudniejsze, ale efekt końcowy będzie naprawdę spektakularny. W tym układzie różne kolory i materiały świetnie zagrają z surowością dębowego blatu.

Zobacz następne

All comments