Czy warto kupić fotele wypoczynkowe do małego salonu? Powrót

Czy warto kupić fotele wypoczynkowe do małego salonu?

Wygodne fotele do salonu bardzo często kojarzą się z dużymi uszakami, które od kilku lat podbijają polskie domy. Przez to panuje przekonanie, że fotele wypoczynkowe są duże i zajmują całą przestrzeń - nic bardziej mylnego! Fotele pokojowe to świetne rozwiązanie również do małego pomieszczenia.

Ustawne fotele do salonu też są wygodne!

W przypadku małego salonu kluczem do sukcesu jest rozmiar foteli. Muszą być one zgrabne, ustawne i niezbyt solidne, aby nie przytłoczyły pomieszczenia i innych dodatków. Nie należy wierzyć, że fotele wypoczynkowe muszą być duże - podstawą komfortu są w tym przypadku wykorzystane materiały, a nie rozmiar mebla. Jeśli fotel został wykonany z miękkiej tkaniny belgijskiej i elastycznych niemieckich sprężyn, to można mieć pewność, że odpoczynek w nim będzie przyjemnością.

Ponadczasowe muszelki

Fotele pokojowe w kształcie muszli kojarzą się ze stylem glamour, dlatego bardzo często można spotkać się z nimi w sypialniach (to świetny dodatek do toaletki!). Jednak muszelki bez problemu mogą być też wykorzystywane w salonie. Z ich pomocą można stworzyć modny i przytulny kącik, który jeśli tylko zostanie uzupełniony o elegancki stolik, stanie się idealnym miejscem do wypicia porannej kawy. 

Fotel Danza

Fotel Danza

Kiedy nie ma miejsca na sofę…

Fotele do salonu w postaci siedziska łączą w sobie wygodę najlepszej sofy ze smukłością klasycznego fotela, którą podkreśla delikatne odchylenie. Ten mebel z powodzeniem sprawdzi się tam, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota.

Fotel Lille

Fotel Lille

Asymetria i okrągłe oparcie

Fotele do salonu zajmują optycznie zdecydowanie mniej miejsca, jeśli posiadają zaokrąglone krawędzie oraz delikatne nogi. Taki jest między innymi model Baku, dostępny w MOON Meble, który jest wyjątkowo ustawny i wygodny. Jego główną zaletą jest smukły kształt, zestawiony z szerokim oparciem - dzięki temu fotel wypoczynkowy jest bardzo ergonomiczny, a przestrzeń w salonie nie zostaje zagracona.

Fotel Baku

Fotel Baku

Wygodne fotele do salonu - kiedy warto je kupić?

Fotele wypoczynkowe to świetna alternatywna dla dużych sof i narożników, bo są tak samo wygodne, a nie zajmują zbyt wiele miejsca. Z tego względu warto wprowadzić je nawet do małych przestrzeni, ponieważ nie będą przytłaczać całej aranżacji, a wręcz przeciwnie - staną się świetnym dodatkiem, dopełniającym wystrój.

Jak wspomnieliśmy, niezwykle ważne jest, aby fotele pokojowe były wyprodukowane z certyfikowanych i trwałych materiałów, bo to właśnie one świadczą o wygodzie mebli. Jeśli więc szukasz foteli, które spełnią Twoje oczekiwania, koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy MOON Meble!

All comments